Bookshpan - Polska księgarnia internetowa w UK

Sklep Internetowy www.bookshpan.com dba o prawa konsumenta. Konsument nie może zrzec się praw przyznanych mu w Ustawie o Prawach Konsumenta. Postanowienia umów mniej korzystne dla konsumenta niż postanowienia Ustawy o Prawach Konsumenta są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy Ustawy o Prawach Konsumenta. Dlatego też postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek praw konsumentów przysługujących im na mocy bezwzględnie wiążących przepisów prawa, a wszelkie ewentualne wątpliwości należy tłumaczyć na korzyść konsumenta. W przypadku ewentualnej niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo mają te przepisy i należy je stosować.

1.   POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.1.      Księgarnia Internetowa Bookshpan jest  dostępna pod adresem internetowym www.bookshpan.com. Prowadzi sprzedaż wysyłkową wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Adres miejsca wykonywania działalności to: 25 Broadway, basement, West Ealing London W13 9DA, Wielka Brytania a adres do doręczeń to 25 Broadway, basement, West Ealing London W13 9DA, Wielka Brytania.

1.2 Zamówienia na produkty można składać za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod adresem http://www.bookshpan.com
1.3 Zamówienia są przyjmowane 24 godziny na dobę przez cały rok. Minimalna wartość zamówienia to £1.00 .
1.4. Zamówienia złożone w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) do godziny 13.00 wysyłane są tego samego dnia. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 13.00. Sobotnie  zamówienia są wysyłane w ten sam dzień jeśli zostaną złożone do godz 09:00,w innym przypadki podobnie jak  w niedziele oraz w święta będą realizowane następnego dnia roboczego.

1.5.Oferta księgarni bookshpan.com skierowana jest do klientów indywidualnych i nie gwarantuje możliwości zakupów ilości hurtowych towarów (powyżej 3 sztuk tej samej pozycji). W przypadku zakupu ilości hurtowych (powyżej 3 sztuk tej samej pozycji) skontaktujemy się z Kupującym przed realizacją zamówienia celem potwierdzenia dostępności zamawianego towaru.
1.6. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest dokonanie zapłaty za zamówienie Księgarni Internetowej Bookshpan. Rejestracja nie jest obowiązkowa.
1.7.Do sfinalizowania zamówienia niezbędne jest podanie poprawnego adresu pocztowego. Za podanie poprawnego adresu pocztowego odpowiedzialny jest Kupujący. W przypadku podania błędnych danych skutkujących wysłaniem przesyłki pod niewłaściwy adres reklamacje nie będą uwzględniane.

1.8.Podanie poprawnego adresu e-mail jest niezbędne do potwierdzenia przyjęcia i potwierdzenia realizacji zamówienia. Każde zamówienie przyjęte do realizacji zostanie potwierdzone drogą elektroniczną. Zamówienie uważa się za potwierdzone również w momencie dokonania płatności. Zamówienia niezapłacone, których nie uda się potwierdzić w ciągu 5 dni roboczych, nie będą realizowane.

1.9.W przypadku braku możliwości dostarczenia zamówienia z winy kupującego (podanie błędnego lub niekompletnego adresu lub nieodebranie przesyłki) skutkujące zwrotem do nadawcy, zamówienie takie jest anulowane a wpłacona kwota, pomniejszona o koszty przesyłki oraz koszty zwrotu w wysokości £2,69, zwracana na konto. W przypadku przesyłek z darmową wysyłką łączny koszt zwrotu o który pomniejszana jest zwracana kwota to £5.38 (koszt przesyłki do adresata £2,69 + koszt zwrotu £2,69). W przypadku przesyłek kurierskich koszt zwrotu to £11.98.
– podanie poprawnego adresu e-mail jest niezbędne do potwierdzenia przyjęcia i potwierdzenia realizacji zamówienia. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 3 dni roboczych, nie będą realizowane.
Każde zamówienie przyjęte do realizacji zostanie potwierdzone telefonicznie lub drogą elektroniczną. Zamówienie uważa się za potwierdzone również w momencie dokonania płatności

1.10 Statusy Zamówień

 1. W trakcie realizacji zamówienia klient jest na bieżąco informowany o stanie zamówienia – system automatycznie wysyła e-mail z informacją o zmianie statusu zamówienia.
  Opisy statusów zamówień:
  • oczekuje – Oczekujące na płatność
  • zrealizowane – taki status otrzymuje zamówienie, którego płatność przebiegła pomyślnie, zamówienie zostało wysłane do klienta.
  • W trakcie realizacji -status ten otrzymują zamówienia przyjęte do realizacji – w treści wiadomości podawana jest planowana data wysyłki.
  • Aunulowane – status ten otrzymuje zamówienie, które nie zostało zapłacone w ciągu 5 dni roboczych od daty złożenia – anulowanie zamówienia poprzedzone jest wiadomością e-mail o tytule: WAŻNA INFORMACJA…, która zawiera dokładne instrukcje jak dokonać płatności.
  • Zwrócone – status ten otrzymują zamówienia pozytywnie rozpatrzone jako zwrot i Księgarnia Bookshpan  otrzymała towar a klient otrzymał płatność za towar

1.11 Od momentu wysłania odpowiedzialność za zamówienie przejmuje firma kurierska  lub Royal Mail (w zależności od wybranej opcji wysyłki). Księgarnia nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z działania Royal Mail lub kuriera oraz za uszkodzenia przesyłek powstałe podczas transportu. Uszkodzenia takie należy zgłaszać w lokalnym oddziale Royal Mail  lub bezpośrednio u listonosza. Księgarnia służy wszelką pomocą przy składaniu reklamacji.

2.Płatności

2.1 Księgarnia akceptuje następujące formy płatności:

a) płatność kartą płatniczą (kredytową lub debetową) za pośrednictwem bezpiecznego systemu płatności elektronicznych Paypal,
b) przelew na konto bankowe – w tym wypadku wysyłka zamówienia następuje po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, zwykle od 1 do 5 dni roboczych, w zależności od banku, z którego został nadany przelew, w praktyce przelewy pojawiają się u nas już w ciągu godziny,

2.2 Ceny w Księgarni Internetowej Bookshpan  wyrażone są w funtach brytyjskich (GBP) i zawierają podatek VAT (ceny brutto).

3.Polityka Prywatności

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem Polityka prywatności

4. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. W przypadku braku towaru w magazynie Zamawiający jest informowany o tym fakcie i związanym z tym ewentualnym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia. Jeżeli Zamawiający nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji zamówienia.
 2. Do każdej przesyłki dołączony jest dowód zakupu (rachunek).
 3. Zamówienia realizowane są tylko na terytorium Wielkiej Brytanii.
 4. Złożenie zamówienia w Księgarni Internetowej Bookshpan.com jest prawnie wiążącą umową kupna-sprzedaży.
 5. Księgarnia Internetowa Bookshpan.com zastrzega sobie możliwość braku dostępności określonego towaru, o czym klient zostanie poinformowany.

5.WARUNKI REKLAMACJI I ZWROTÓW:

5.1 Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru (paragon). Reklamacje przyjmowane są w ciągu 14 dni od daty sprzedaży.
5.2 Reklamacji podlegają wyłącznie wady ukryte powstałe z winy producenta.
5.3 Koszt przesyłki zwrotnej reklamowanego towaru pokrywa kupujący.
5.4 Zgłoszenie reklamacyjne powinno być złożone e-mailem na adres bookshpan.office@gmail.com .

5.5 Reklamacja zostanie rozpatrzona i odesłana w ciągu 14 dni od daty dostarczenia uszkodzonego towaru pod adres : 197a Northfield Avenue,London, W13 9QU, UK. W przypadku braku identycznego towaru w magazynie klient otrzyma zwrot gotówki (koszt przesyłki nie podlega zwrotowi).
5.6 Różnice wynikające z indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje, itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.
5.7 Reklamacji nie podlegają towary z widocznymi śladami użytkowania oraz odfoliowane materiały multimedialne (płyty CD i DVD).
5.8 Reklamacji nie podlegają: książki używane, książki przecenione, z wyprzedaży oraz czasopisma.
5.9 Reklamacje przesyłek co do których istnieje podejrzenie zagubienia, przyjmowane są po upływie 15 dni roboczych od daty nadania.
5.10 Zgodnie z przepisami o sprzedaży zdalnej zakupiony towar można zwrócić w ciągu 14 dni od jego otrzymania bez podania przyczyn. Zwracany towar nie może być rozpakowany ani nosić jakichkolwiek śladów użytkowania. Zwracany przedmiot powinien być należycie zabezpieczony, tak aby nie uległ uszkodzeniu w czasie transportu. Przed dokonaniem zwrotu konieczne jest wysłanie informacji na adres e-mail: Bookshpan.office@gmail.com

 i uzyskanie numeru referencyjnego. Zwroty bez takiego numeru nie będą przyjmowane. Zwrotowi nie podlegają: książki używane, książki przecenione, książki z wyprzedaży, czasopisma, a także towary z widocznymi śladami użytkowania oraz odfoliowane materiały multimedialne (płyty CD i DVD). Z możliwości zwrotu wyłączone są produkty sprowadzane na specjalne życzenie kupującego, nie znajdujące się w stałej ofercie sklepu. . Zwrot wpłaconej kwoty realizowany jest po otrzymaniu towaru. Koszt przesyłki zwrotnej ponosi kupujący i nie podlega on zwrotowi. W przypadku zamówień z darmową wysyłką, jeśli wartość zwracanego przedmiotu spowoduje obniżenie całkowitej wartości zamówienia poniżej kwoty darmowej wysyłki, zwrot pomniejszany jest o koszt przesyłki standardowej (£2,69.)

 

Złożenie zamówienia w Księgarni Internetowej Bookshpan  oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu